Stoisz przed decyzją o weselnej stylizacji wiosennej? Ten poradnik pomoże Ci się ubrać od stóp do głów!

Kontaktowaliśmy się z ekspertami w dziedzinie mody, aby uzyskać porady dotyczące stylu i etykiety, których możesz potrzebować podczas nadchodzących wiosennych przyjęć weselnych. Wybierając strój na wiosenny ślub j- zacznij od rozważenia tych samych czynników, co o każdej innej porze roku.

Wiosenne wesele – od czego zacząć przygotowanie stroju?

Świadomość poziomu formalności ślubu, na który się wybierasz, jest najlepszym punktem wyjścia przy podejmowaniu decyzji o stroju gościa. Dlatego też świetnym sposobem na ustalenie dress code – bez pytania pary młodej – jest sprawdzenie miejsca ślubu. Uwzględnienie pory dnia, w której odbywa się ślub, a także formalności zaproszenia również powinno pomóc w rozszyfrowaniu ogólnej formalności wydarzenia.

Pomijając dress code, istnieje kilka innych czynników, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji, w co się ubrać na wiosenny ślub. Od okiełznania złej pogody po znalezienie idealnego odcienia – poniżej wyjaśniamy, jak się ubrać na wesele w marcu, kwietniu i maju.

Co jest wyjątkowego w wiosennym stroju gościa weselnego?

Wiosna oznacza powrót życia do natury, a ta radosna i pełna energii pora roku znajduje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki się ubieramy – zwłaszcza na specjalne okazje. Spodziewaj się, że sezon ten będzie wypełniony poprzez jasne kolory, przewiewne materiały i zabawne, inspirowane naturą nadruki. Zabawa kwiatami, falbankami i innymi romantycznymi elementami to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie tego wyjątkowego sezonu.

W przeciwieństwie do zimowych strojów gości weselnych, wiosna często wymaga mniej formalnej estetyki. Goście mają większą swobodę w odkrywaniu różnych kolorów i wzorów, szczególnie w przypadku ślubów na świeżym powietrzu. Dodatkowo bogate, popularne zimą materiały, takie jak aksamit, warto zastąpić lekkimi materiałami, takimi jak szyfon.

Ostatnią rzeczą, która wyróżnia wiosnę w odniesieniu do stroju gości weselnych, jest pogoda. W zależności od lokalizacji warunki pogodowe mogą być bardzo różne wczesną wiosną i późną wiosną (nie zapominajmy o tych nieznośnych kwietniowych ulewach). Być może ważniejsze wiosną niż w jakimkolwiek innym sezonie jest to, by stale monitorować pogodę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość wiosennych wesel odbywa się w pewnej części na świeżym powietrzu.

Jakie kolory stylizacji wybrać na wiosenny ślub?

Jeśli jesteś fanką jasnych i odważnych odcieni, teraz jest Twój czas, aby zabłysnąć. Wiosna symbolizuje radość i miłość, dlatego królują kwiaty i odważne odcienie.

Jakie kolory rozważyć szukając wiosennej sukienki na wesele?

  • czerwień,
  • róż,
  • błękit,
  • zieleń,

Oczywiście, jeśli czujesz się bardziej komfortowo w mniej rzucającym się w oczy stroju, istnieją inne sukienki na wesele jako modne opcje. Klasyczne, pastelowe kolory zawsze będą królować wiosną. Unikaj jesiennych i zimowych odcieni klejnotów, takich jak szmaragdowa zieleń i bordo, które tradycyjnie nie są wiosennymi kolorami ślubnymi.

Coroczny powrót do jasnych i przewiewnych barw nasuwa pytanie: czy na wiosenny ślub można założyć czerń? Odpowiedź brzmi: tak. Czerń można założyć na oficjalne wesele, nawet jeśli odbywa się wiosną. Jednak lepiej postawić na krótszą czarną sukienkę zamiast dłuższej.

Jak uzupełnić wiosenny strój na wesele?

Akcesoria pozwalają podnieść poziom stroju, wybierając elementy nawiązujące do miejsca lub tematu ślubu. Na przykład, jeśli decydujesz, w co się ubrać na wiosenny ślub w ogrodzie, postaw na naturalne elementy za pomocą biżuterii inspirowanej naturą. Natomiast jeśli jest to wiosenny ślub w stylu rustykalnym, fantazyjny kapelusz lub ciekawa para butów pomogą Ci przemycić do kreacji odrobinę tego klimatu.

Wszelkie akcesoria, które dodasz do stylizacji – nie powinny psuć (ani dodawać za dużo) ogólnego wyglądu. Jeśli kolor Twojej sukienki na wesele jest w odważniejszym stylu, a do tego jest to fason z falbanami lub innymi modnymi elementami, postaw na minimalistyczne dodatki. Natomiast jeśli sukienka jest bardziej klasyczna, możesz pozwolić sobie na więcej z biżuterią lub paskiem.

Jeśli chodzi o buty – nie można pomylić się z tymi w odcieniu nude. W przypadku imprez plenerowych należy zwrócić szczególną uwagę na obcasy. Jeśli teren jest kamienisty lub miękki, trawiasty, wybór butów staje się głównym czynnikiem branym pod uwagę.