ZIOŁA NA WĄTROBĘ – OSTROPEST PLAMISTY

Obecna medycyna nie jest w stanie wyleczyć chorej wątroby. Nie ma leku, który leczyłby wątrobę. Jednakże istnieją preparaty i zioła, które wspomagają odnowę i regenerację wątroby.

Z badań wynika, że środki farmaceutyczne na wątrobę są gorsze od preparatów ziołowych. Wynika to z tego, że leki farmaceutyczne mają wiele skutków ubocznych, a ich działanie w dłuższym terminie jest słabe. Ponadto nie można stosować leków długotrwale. Może to prowadzić nawet do uszkodzenia wątroby (mimo, iż dany lek jest stworzony do wspomagania wątroby).

Ostropest plamisty jest ziołem, które skutecznie wspomaga i regeneruje wątrobę.Zioła natomiast mają silniejsze i lepsze działanie w długim okresie. Dodatkowo zwykle nie mają działań niepożądanych w związku z czym można je stosować stosunkowo długo – także działanie wspomagające jest skuteczne, gdy stosujemy je długo.

OSTROPEST PLAMISTY

Najlepszym zielem, które skutecznie wspomaga wątrobę i ją regeneruje jest ostropest plamisty. Jest to roślina z rodziny astrowatych. Substancje lecznicze znajdują się w nasionach tej rośliny – nasiona zawierają w sobie sylimarynę.

Na rynku istnieją preparaty ziołowe oparte na ostropeście plamistym, jednak ich skuteczność jest niższa od prawdziwych nasion tego zioła.

Ostropest skutecznie wspomaga wątrobę. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację wątroby oraz produkcję nowych komórek wątroby, a także najważniejsze: odtruwa organizm (w związku z czym pomaga wątrobie) – chroni przed różnymi toksynami, truciznami, alkoholem.

ZASTOSOWANIE OSTROPESTU PLAMISTEGO

Ostropest plamisty nadaje się do stosowania w różnego rodzaju chorobach wątroby oraz jej uszkodzeniach. Dzięki swojemu działaniu wspomaga odnowę wątroby.

Ostropest może być stosowany także profilaktycznie. Dzięki czemu nasz organizm będzie zawsze oczyszczony z toksyn i nie będziemy mieli problemu z wątrobą, oraz nie będziemy jej narażać zbytnio na przeciążenie.

Ostropest plamisty nadaje się także do stosowania dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

STOSOWANIE I DAWKOWANIE OSTROPESTU PLAMISTEGO

Ostropest plamisty można jeść w całości (całe ziarenka) lub można go zmielić. Profilaktycznie najlepiej jeść jedną łyżeczkę od herbaty. W przypadku problemów z wątrobą lepiej jest jeść go 2 razy dziennie (np. do śniadania i kolacji).

Ostropest można popijać wodą, dodawać do jogurtu, czy nawet do sałatek. Nasiona mają gorzkawy smak, ale można się do niego przyzwyczaić. Z racji faktu, że jest to zioło to jego działanie jest opóźnione. Zwykle pierwsze pozytywne rezultaty stosowania ostropestu są po 2-3 miesiącach.

Przy zakupie ostropestu plamistego należy zwrócić uwagę na to, aby był on dobrej jakości.