REGENERACJA WĄTROBY

Wątroba pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Bez niej organizm nie miałby szans funkcjonować. Jednym z zadań wątroby jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Niestety mało kto zwraca dziś uwagę na swój tryb życia, na to co jemy, co zażywamy. W związku z tym w organizmie gromadzą się ogromne ilości toksyn. Wątroba musi je niestety przetworzyć i zneutralizować.

Ciężkostrawne posiłki mogą zaburzać regenerację wątroby.

Nierzadko zdarza się, że wątroba jest zwyczajnie przeciążona. Na szczęście po ustaniu znacznych czynników przeciążających wątrobę, organ ten może sam zregenerować się. Jest to niezwykła umiejętność, która pozwala na odbudowanie uszkodzonej wątroby lub jej ubytku.

Niestety jak już wspomniano mało kto dba o zdrowy tryb życia i wątroba jest zbyt często nadwyrężana. W długiej perspektywie wątroba nie może stale się sama regenerować. Gdy czynniki obciążające ją są zbyt silne i długotrwałe może dojść do chorób wątroby, jej uszkodzenia, martwicy jej komórek. Ciężko uszkodzona wątroba nie jest w stanie sama się odbudować.

POMOC W REGENERACJI WĄTROBY

W przypadku uszkodzeń i chorób wątroby najczęściej zaleca się zmienić dietę na dietę wątrobową i zmienić tryb życia. Dodatkowo trzeba oczywiście odstawić wszelkie potrawy i leki, które działają toksycznie na wątrobę. Zdecydowanie trzeba odstawić alkohol i wszelkie używki, a także tłuste potrawy.

Nierzadko zaleca się stosowanie leków, lecz nie zawsze są one skuteczne. Ponadto zaleca się dietę bogatą w taurynę, która (jak wykazują badania) odgrywa istotną rolę w leczeniu wątroby. Ponadto często stosowane są preparaty ziołowe, które naturalnie regenerują i wspomagają wątrobę. Jednym z naturalnych środków wspomagających regenerację wątroby jest ostropest plamisty.