Zioła na wątrobę – ostropest plamisty

Obecna medycyna nie jest w stanie wyleczyć chorej wątroby. Nie ma leku, który leczyłby wątrobę. Jednakże istnieją preparaty i zioła, które wspomagają odnowę i regenerację wątroby.

Z badań wynika, że środki farmaceutyczne na wątrobę są gorsze od preparatów ziołowych. Wynika to z tego, że leki farmaceutyczne mają wiele skutków ubocznych, a ich działanie w dłuższym terminie jest słabe. Ponadto nie można stosować leków długotrwale. Może to prowadzić nawet do uszkodzenia wątroby (mimo, iż dany lek jest stworzony do wspomagania wątroby).

Ostropest plamisty - zdjęcie

Ostropest plamisty jest ziołem, które skutecznie wspomaga i regeneruje wątrobę.

Zioła natomiast mają silniejsze i lepsze działanie w długim okresie. Dodatkowo zwykle nie mają działań niepożądanych w związku z czym można je stosować stosunkowo długo – także działanie wspomagające jest skuteczne, gdy stosujemy je długo.

Ostropest plamisty

Najlepszym zielem, które skutecznie wspomaga wątrobę i ją regeneruje jest ostropest plamisty. Jest to roślina z rodziny astrowatych. Substancje lecznicze znajdują się w nasionach tej rośliny – nasiona zawierają w sobie sylimarynę.

Na rynku istnieją preparaty ziołowe oparte na ostropeście plamistym, jednak ich skuteczność jest niższa od prawdziwych nasion tego zioła.

wczytywanie...

Masz chorą wątrobę? Wypróbuj naturalny Ostropest Witalny i pomóż sobie jak wiele tysięcy Polaków. Zamów teraz!

Ostropest skutecznie wspomaga wątrobę. Ma działanie przeciwzapalne, stymuluje regenerację wątroby oraz produkcję nowych komórek wątroby, a także najważniejsze: odtruwa organizm (w związku z czym pomaga wątrobie) – chroni przed różnymi toksynami, truciznami, alkoholem.

Zastosowanie ostropestu plamistego

Ostropest plamisty nadaje się do stosowania w różnego rodzaju chorobach wątroby oraz jej uszkodzeniach. Dzięki swojemu działaniu wspomaga odnowę wątroby.

Ostropest może być stosowany także profilaktycznie. Dzięki czemu nasz organizm będzie zawsze oczyszczony z toksyn i nie będziemy mieli problemu z wątrobą, oraz nie będziemy jej narażać zbytnio na przeciążenie.

Ostropest plamisty nadaje się także do stosowania dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Stosowanie i dawkowanie ostropestu plamistego

Ostropest plamisty można jeść w całości (całe ziarenka) lub można go zmielić. Profilaktycznie najlepiej jeść jedną łyżeczkę od herbaty. W przypadku problemów z wątrobą lepiej jest jeść go 2 razy dziennie (np. do śniadania i kolacji).

Ostropest można popijać wodą, dodawać do jogurtu, czy nawet do sałatek. Nasiona mają gorzkawy smak, ale można się do niego przyzwyczaić. Z racji faktu, że jest to zioło to jego działanie jest opóźnione. Zwykle pierwsze pozytywne rezultaty stosowania ostropestu są po 2-3 miesiącach.

Przy zakupie ostropestu plamistego należy zwrócić uwagę na to, aby był on dobrej jakości.

© 2015 watroba.net.pl