Centrum informacji o wątrobie

Niniejszy portal stanowi zbiór informacji o wątrobie. Znajdziesz tu informacje o funkcjonowaniu wątroby, jej budowie, dietach, badaniach, a także co ważne poznasz jakie są typowe objawy chorobowe wątroby i czym mogą być wywoływane. Przedstawiono tu także najczęstsze choroby wątroby – ich charakterystyka, objawy, leczenie.

Wątroba człowieka

Wątroba zdrowego człowieka

Wątroba jest jednym z narządów, bez których nie można żyć. Dlatego istotne jest, aby dbać o nią i nie dopuścić do uszkodzeń, a w razie wystąpienia takowych należy wiedzieć jak się zachować. Wątroba nie ma nerwów czuciuwych, dlatego mimo uszkodzeń i zmian chorobowych nie boli. Niezwykle istotne jest, aby rozpoznać inne objawy sugerujące uszkodzenie wątroby – choroby wątroby mogą rozwijać się przez wiele lat nie dając o sobie znaku istnienia.

Mimo, iż wątroba jest w stanie regenerować się, to w przypadku ciężkich i długotrwałych działań toksycznych i uszkodzeń, wątroba często nie jest w stanie się zregenerować.

Warto wspomnieć, że objawy chorej wątroby często nie są charakterystyczne. W związku z czym chora wątroba może objawiać się jak zupełnie inna choroba.

2019 © watroba.net.pl